Sold
Foo Yu Building Block BFLOOR 4FLAT B2
Registration Number:10120901710028
|Transaction Date:07/11/2010
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MelodyCheuk卓凱靜
ACCOUNT DIRECTOR(S-674281)
Sold

1/1
PRICE
$1.85 M
Saleable Area
374sq.ft.
Buy $4,966 /sq.ft.
Gross Area
493sq.ft.
Buy $3,763 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 07/11/2010
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
150
Walking toTsuen WanStation
4 Min(s)
Address/ Area
263-275 Castle Peak Road Tsuen Wan