Sold
Fok Cheong BuildingFLOOR 3FLAT 17
Registration Number:07303436
|Transaction Date:08/10/1997
PRN:B6224465
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlisonHui許祖蕙
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-122182)
PRICE
$1.55 M
Saleable Area
313sq.ft.
Buy $4,942 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $3,225 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 08/10/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
405
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1032-1044 King's Road