Sold
Fok Cheong BuildingFLOOR 7FLAT 6
Registration Number:12081302160145
|Transaction Date:08/08/2012
PRN:A1341260
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SamuelTam譚達燊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-429149)
PRICE
$3.03 M
Saleable Area
476sq.ft.
Buy $6,369 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 08/08/2012
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
405
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1032-1044 King's Road