Sold
Fok Cheong BuildingFLOOR 16FLAT 12A
Registration Number:14080801520029
|Transaction Date:25/07/2014
PRN:B3547527
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

NickNg吳一爍
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-487327)
PRICE
$2.86 M
Saleable Area
316sq.ft.
Buy $9,037 /sq.ft.
Gross Area
480sq.ft.
Buy $5,958 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 25/07/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
405
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1032-1044 King's Road