Sold
Fok Cheong BuildingFLOOR 5FLAT 19
Registration Number:24042200170208
|Transaction Date:12/04/2024
PRN:C0785087
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AlisonHui許祖蕙
SENIOR ACCOUNT MANAGER(S-122182)
PRICE
$2.42 M
Saleable Area
300sq.ft.
Buy $8,058 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 12/04/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
405
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1032-1044 King's Road