Sold
Fok Cheong BuildingFLOOR 3FLAT 10
Registration Number:18031501560164
|Transaction Date:06/03/2018
PRN:A1339248
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

EdmondWong黃俊雄
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-334004)
PRICE
$3.88 M
Saleable Area
358sq.ft.
Buy $10,825 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 06/03/2018
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
405
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1032-1044 King's Road