Sold
Fok Cheong BuildingFLOOR 5FLAT 3
Registration Number:07021500250058
|Transaction Date:05/02/2007
PRN:A1340923
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SamuelTam譚達燊
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-429149)
PRICE
$1 M
Saleable Area
401sq.ft.
Buy $2,491 /sq.ft.
Gross Area
570sq.ft.
Buy $1,754 /sq.ft.
Building Age
53 Years
Transaction Date: 05/02/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1972-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
405
Walking toTai KooStation
5 Min(s)
Address/ Area
1032-1044 King's Road