Sold
Flora Garden Block AFLOOR 16FLAT 4
Registration Number:16112400280120
|Transaction Date:31/10/2016
PRN:B6106600
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/3
PRICE
$10.25 M
Saleable Area
681sq.ft.
Buy $15,043 /sq.ft.
Gross Area
786sq.ft.
Buy $13,041 /sq.ft.
Building Age
46 Years
Transaction Date: 31/10/2016
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1979-10
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
240
Walking toFortress HillStation
14 Min(s)
Address/ Area
50 Cloud View Road