Sold
Fiona Garden Block A1NO. 28HOUSE 1
Registration Number:21041400420029
|Transaction Date:26/03/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MeiKwok郭美儀
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-263518)
PRICE
$30.6 M
Saleable Area
2,114sq.ft.
Buy $14,475 /sq.ft.
Gross Area
2,400sq.ft.
Buy $12,750 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 26/03/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
22 Block(s)
Total Units
22
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
28 Tsing Tai Road