Sold
Riva Ferentino Boulevard Tower 8FLOOR 5FLAT A
Registration Number:21063000120211
|Transaction Date:22/06/2021
PRN:D2413074
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BellMok莫明雅
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-154816)
Sold

2/11
PRICE
$9.8 M
Saleable Area
779sq.ft.
Buy $12,575 /sq.ft.
Gross Area
973sq.ft.
Buy $10,072 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 22/06/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road