Sold
Riva Ferentino Boulevard Tower 8FLOOR 2FLAT A
Registration Number:23060501910252
|Transaction Date:15/05/2023
PRN:D2413018
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GraceShen申万容
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-357583)
Sold

1/3
PRICE
$8.99 M
Saleable Area
779sq.ft.
Buy $11,536 /sq.ft.
Gross Area
973sq.ft.
Buy $9,239 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 15/05/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road