Sold
Riva Ferentino Boulevard Tower 7FLOOR 6FLAT B
Registration Number:20031101810083
|Transaction Date:03/03/2020
PRN:D2412805
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

IreneTam譚玉鳳
ACCOUNT DIRECTOR(E-428631)
Sold

1/3
PRICE
$8 M
Saleable Area
649sq.ft.
Buy $12,325 /sq.ft.
Gross Area
835sq.ft.
Buy $9,581 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 03/03/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road