Sold
Far View MansionFLOOR 3BLOCK A2
Registration Number:08070901070035
|Transaction Date:20/06/2008
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
Sold

1/1
PRICE
$1.98 M
Saleable Area
560sq.ft.
Buy $3,537 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 20/06/2008
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
119
Walking toKwun TongStation
4 Min(s)
Address/ Area
16 Yuet Wah Street