Sold
Far View MansionFLOOR 1BLOCK A5
Registration Number:09226099
|Transaction Date:12/05/2004
PRN:A7209226
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MichaelChin程紹懷
ACCOUNT DIRECTOR(E-180125)
Sold

1/1
PRICE
$735 K
Saleable Area
480sq.ft.
Buy $1,531 /sq.ft.
Building Age
60 Years
Transaction Date: 12/05/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1966-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
119
Walking toKwun TongStation
4 Min(s)
Address/ Area
16 Yuet Wah Street