Sold
Far East Consortium Peng Chau BldgFLOOR 4FLAT D
Registration Number:00256729
|Transaction Date:08/09/1997
PRN:B5044254
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
PRICE
$650 K
Saleable Area
549sq.ft.
Buy $1,184 /sq.ft.
Building Age
48 Years
Transaction Date: 08/09/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
40
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
15 Wai Tsai Street