Sold
Fairyland GardenFLOOR 7FLAT C
Registration Number:06633257
|Transaction Date:10/05/1996
PRN:A3466353
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CallyYeung楊淑美
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(E-005039)
PRICE
$5.55 M
Gross Area
1,282sq.ft.
Buy $4,329 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 10/05/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
44
Walking toLok FuStation
13 Min(s)
Address/ Area
8 Broadcast Drive