Sold
Fairview Garden Block 1FLOOR 2FLAT E
Registration Number:22012701170119
|Transaction Date:28/12/2021
PRN:A7639244
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

RickyChan陳文傑
ACCOUNT DIRECTOR(E-466334)
Sold

1/6
PRICE
$8.05 M
Saleable Area
616sq.ft.
Buy $13,075 /sq.ft.
Gross Area
792sq.ft.
Buy $10,164 /sq.ft.
Building Age
37 Years
Transaction Date: 28/12/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1988-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
312
Walking toTsuen WanStation
13 Min(s)
Address/ Area
53-61 Wai Tsuen Road