Sold
Faber Court Block AFLOOR 5FLAT A
Registration Number:06871100
|Transaction Date:11/12/1996
PRN:A2625972
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
PRICE
$16.8 M
Saleable Area
1,749sq.ft.
Buy $9,605 /sq.ft.
Gross Area
1,900sq.ft.
Buy $8,842 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 11/12/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
28
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
29-31 Tai Tam Road