Sold
Faber Court Block AFLOOR 7FLAT B
Registration Number:06051101290141
|Transaction Date:13/04/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
PRICE
$18.8 M
Saleable Area
1,749sq.ft.
Buy $10,748 /sq.ft.
Gross Area
1,900sq.ft.
Buy $9,895 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 13/04/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
28
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
29-31 Tai Tam Road