Sold
Ewan CourtFLOOR 2FLAT C
Registration Number:06111100840026
|Transaction Date:23/10/2006
PRN:C0781171
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/2
PRICE
$9.57 M
Saleable Area
1,213sq.ft.
Buy $7,889 /sq.ft.
Gross Area
1,485sq.ft.
Buy $6,444 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 23/10/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toAdmiraltyStation
11 Min(s)
Address/ Area
54-56 Kennedy Road