Sold
Ewan CourtFLOOR 1FLAT A
Registration Number:23022301410041
|Transaction Date:09/02/2023
PRN:A1172093
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/2
PRICE
$30.68 M
Saleable Area
1,198sq.ft.
Buy $25,609 /sq.ft.
Gross Area
1,468sq.ft.
Buy $20,899 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 09/02/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toAdmiraltyStation
11 Min(s)
Address/ Area
54-56 Kennedy Road