Sold
Ewan CourtFLOOR 2FLAT D
Registration Number:07669781
|Transaction Date:13/01/1999
PRN:A1172680
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

AndyLau劉子鵬
ACCOUNT DIRECTOR(S-130772)
Sold

1/2
PRICE
$5 M
Saleable Area
1,198sq.ft.
Buy $4,174 /sq.ft.
Gross Area
1,468sq.ft.
Buy $3,406 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 13/01/1999
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toAdmiraltyStation
11 Min(s)
Address/ Area
54-56 Kennedy Road