Sold
Ewan CourtFLOOR 8FLAT A
Registration Number:06815327
|Transaction Date:29/10/1996
PRN:B3526828
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JayWan尹岳
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-145524)
Sold

1/2
PRICE
$9.1 M
Saleable Area
1,198sq.ft.
Buy $7,596 /sq.ft.
Gross Area
1,468sq.ft.
Buy $6,199 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 29/10/1996
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toAdmiraltyStation
11 Min(s)
Address/ Area
54-56 Kennedy Road