Sold
Ewan CourtFLOOR 1FLAT B
Registration Number:07021300460016
|Transaction Date:30/01/2007
PRN:B6202701
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceChung鍾放之
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-005930)
Sold

1/2
PRICE
$10.35 M
Saleable Area
1,213sq.ft.
Buy $8,532 /sq.ft.
Gross Area
1,485sq.ft.
Buy $6,970 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 30/01/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toAdmiraltyStation
11 Min(s)
Address/ Area
54-56 Kennedy Road