Sold
Ewan CourtFLOOR 6FLAT B
Registration Number:08863224
|Transaction Date:10/01/2003
PRN:A1172201
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JackLam林鉫祐
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-161107)
Sold

1/2
PRICE
$5.9 M
Saleable Area
1,213sq.ft.
Buy $4,864 /sq.ft.
Gross Area
1,485sq.ft.
Buy $3,973 /sq.ft.
Building Age
47 Years
Transaction Date: 10/01/2003
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1978-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
48
Walking toAdmiraltyStation
11 Min(s)
Address/ Area
54-56 Kennedy Road