Sold
Evergreen TowersFLOOR 11FLAT B
Registration Number:12031501540027
|Transaction Date:09/03/2011
PRN:A4088354
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MonicaHeung香巧雲
ACCOUNT DIRECTOR(S-363939)
PRICE
$3 M
Saleable Area
512sq.ft.
Buy $5,855 /sq.ft.
Gross Area
649sq.ft.
Buy $4,622 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 09/03/2011
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
170
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
42 Fei Fung Street