Sold
Evergreen TowersFLOOR 8FLAT B
Registration Number:08213587
|Transaction Date:26/09/2000
PRN:A4088464
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ThomasChung鍾偉民
ACCOUNT DIRECTOR(S-431152)
PRICE
$1.64 M
Saleable Area
512sq.ft.
Buy $3,197 /sq.ft.
Gross Area
649sq.ft.
Buy $2,524 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 26/09/2000
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
170
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
42 Fei Fung Street