Sold
Evergreen TowersFLOOR 11FLAT D
Registration Number:09072702600114
|Transaction Date:15/07/2009
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MayLam林美貞
ACCOUNT DIRECTOR(S-231413)
PRICE
$1.99 M
Saleable Area
527sq.ft.
Buy $3,773 /sq.ft.
Gross Area
668sq.ft.
Buy $2,979 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 15/07/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
170
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
42 Fei Fung Street