Sold
Evergreen TowersFLOOR 20FLAT C
Registration Number:17042801690168
|Transaction Date:30/03/2017
PRN:A4088537
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

BonnieChang鄭惠芳
ACCOUNT DIRECTOR(E-443952)
PRICE
$4.5 M
Saleable Area
543sq.ft.
Buy $8,295 /sq.ft.
Gross Area
691sq.ft.
Buy $6,512 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 30/03/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
170
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
42 Fei Fung Street