Sold
Evergreen TowersFLOOR 21FLAT B
Registration Number:17032200740251
|Transaction Date:16/03/2017
PRN:A4088421
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

PerryWong王穎康
ACCOUNT DIRECTOR(S-430569)
PRICE
$5.89 M
Saleable Area
453sq.ft.
Buy $12,997 /sq.ft.
Gross Area
649sq.ft.
Buy $9,076 /sq.ft.
Building Age
50 Years
Transaction Date: 16/03/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1975-11
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
170
Walking toWong Tai SinStation
8 Min(s)
Address/ Area
42 Fei Fung Street