Sold
Estoril Court Block 2FLOOR 40FLAT C
Registration Number:07100400710119
|Transaction Date:25/09/2007
PRN:B5069461
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL
Sold

1/2
PRICE
$48 M
Saleable Area
2,888sq.ft.
Buy $16,621 /sq.ft.
Gross Area
3,347sq.ft.
Buy $14,341 /sq.ft.
Building Age
42 Years
Transaction Date: 25/09/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1983-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
3 Block(s)
Total Units
239
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
55 Garden Road