Sold
Riva Enna Boulevard Tower 2FLOOR 2FLAT B
Registration Number:14050900400148
|Transaction Date:17/04/2014
PRN:D2410678
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandyLo盧嘉麗
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-702710)
Sold

1/3
PRICE
$8.07 M
Saleable Area
864sq.ft.
Buy $9,340 /sq.ft.
Gross Area
1,113sq.ft.
Buy $7,253 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 17/04/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road