Sold
Riva Enna Boulevard Tower 2FLOOR 3FLAT B
Registration Number:14050700370548
|Transaction Date:10/04/2014
PRN:D2410696
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

GraceShen申万容
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-357583)
Sold

1/3
PRICE
$16.08 M
Saleable Area
1,484sq.ft.
Buy $10,832 /sq.ft.
Gross Area
1,975sq.ft.
Buy $8,141 /sq.ft.
Building Age
12 Years
Transaction Date: 10/04/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2013-08
No. of Phases
-
No. of Blocks
74 Block(s)
Total Units
780
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
1 Ying Ho Road