Sold
Elite CourtFLOOR 25FLAT A
Registration Number:07070901860104
|Transaction Date:18/06/2007
PRN:A0272996
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SelinaHuang黃雪梅
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-504969)
Sold

1/2
PRICE
$3.36 M
Saleable Area
527sq.ft.
Buy $6,370 /sq.ft.
Gross Area
833sq.ft.
Buy $4,034 /sq.ft.
Building Age
24 Years
Transaction Date: 18/06/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2002-02
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
46
Walking toSai Ying PunStation
1 Min(s)
Address/ Area
33 Centre Street