Sold
Eight South LaneFLOOR 11FLAT C
Registration Number:20050401040050
|Transaction Date:24/04/2020
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

3/14
PRICE
$7.2 M
Saleable Area
304sq.ft.
Buy $23,720 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 24/04/2020
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
95
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
8-12 South Lane