Sold
Eight South LaneFLOOR 7FLAT D
Registration Number:14092901630177
|Transaction Date:18/09/2014
PRN:D2594236
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$6.61 M
Saleable Area
314sq.ft.
Buy $21,033 /sq.ft.
Building Age
10 Years
Transaction Date: 18/09/2014
Estate Overview
Date of Occupation Permit
2015-05
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
95
Walking toHKUStation
1 Min(s)
Address/ Area
8-12 South Lane