Sold
Edward MansionFLOOR 7FLAT G
Registration Number:07052940
|Transaction Date:04/04/1997
PRN:A5958132
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

MandySe-to司徒嘉惠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-013249)
PRICE
$2.15 M
Saleable Area
554sq.ft.
Buy $3,869 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $2,145 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 04/04/1997
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
108
Walking toPrince EdwardStation
1 Min(s)
Address/ Area
141 Prince Edward Road West