Sold
Edward MansionFLOOR 6FLAT E
Registration Number:06041201950023
|Transaction Date:23/03/2006
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JoeyYeung楊志斌
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(E-402172)
PRICE
$1.71 M
Saleable Area
686sq.ft.
Buy $2,494 /sq.ft.
Gross Area
1,000sq.ft.
Buy $1,710 /sq.ft.
Building Age
56 Years
Transaction Date: 23/03/2006
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1970-04
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
108
Walking toPrince EdwardStation
1 Min(s)
Address/ Area
141 Prince Edward Road West