Sold
Eden Garden House 10HOUSE 10FLAT B
Registration Number:17021300550024
|Transaction Date:01/02/2017
PRN:B2292211
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

FionaLi李洪
ACCOUNT DIRECTOR(S-331774)
Sold

1/3
PRICE
$10.38 M
Saleable Area
1,077sq.ft.
Buy $9,634 /sq.ft.
Gross Area
1,368sq.ft.
Buy $7,588 /sq.ft.
Building Age
33 Years
Transaction Date: 01/02/2017
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-11-1992-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
18 Block(s)
Total Units
36
Walking To MTR Station
-
Address/ Area
6 Wai Hon Road