Sold
East Sun MansionFLOOR 3NO. 41
Registration Number:09412175
|Transaction Date:30/11/2004
PRN:A1998559
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

SteveWong黃志明
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-563997)
Sold

1/3
PRICE
$3.68 M
Saleable Area
739sq.ft.
Buy $4,976 /sq.ft.
Gross Area
900sq.ft.
Buy $4,089 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 30/11/2004
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
39-41A Robinson Road