Sold
East Sun MansionFLOOR 12ANO. 41
Registration Number:05081801930128
|Transaction Date:29/07/2005
PRN:A1998521
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/3
PRICE
$3.5 M
Saleable Area
739sq.ft.
Buy $4,733 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $4,118 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 29/07/2005
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
39-41A Robinson Road