Sold
East Sun MansionFLOOR 11NO. 41A
Registration Number:23051100150020
|Transaction Date:04/05/2023
PRN:A1998618
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/3
PRICE
$10.5 M
Saleable Area
659sq.ft.
Buy $15,939 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $12,353 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 04/05/2023
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
39-41A Robinson Road