Sold
East Sun MansionFLOOR 18NO. 39
Registration Number:07103100660019
|Transaction Date:16/10/2007
PRN:A1998179
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

CarmanWong黃少仙
SENIOR PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-379834)
Sold

1/3
PRICE
$13.3 M
Saleable Area
1,460sq.ft.
Buy $9,112 /sq.ft.
Gross Area
1,890sq.ft.
Buy $7,037 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 16/10/2007
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
39-41A Robinson Road