Sold
East Sun MansionFLOOR 3NO. 39
Registration Number:21091701980134
|Transaction Date:27/08/2021
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavyNg吳棟濠
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-556959)
Sold

1/3
PRICE
$13.1 M
Saleable Area
720sq.ft.
Buy $18,192 /sq.ft.
Gross Area
850sq.ft.
Buy $15,412 /sq.ft.
Building Age
52 Years
Transaction Date: 27/08/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1973-12
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
52
Walking toCentralStation
15 Min(s)
Address/ Area
39-41A Robinson Road