Sold
East Asia Gardens Cheung Fat HouseFLOOR 18FLAT 8
Registration Number:19011700650065
|Transaction Date:09/01/2019
PRN:A8117199
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

ElaineHsiao蕭映純
ACCOUNT DIRECTOR(S-084985)
Sold

1/1
PRICE
$5.66 M
Saleable Area
460sq.ft.
Buy $12,314 /sq.ft.
Gross Area
620sq.ft.
Buy $9,129 /sq.ft.
Building Age
44 Years
Transaction Date: 09/01/2019
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1981-06
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
336
Walking toTai Wo HauStation
10 Min(s)
Address/ Area
2 Tsuen Wing Street