Sold
Dragonfair Garden Block 2FLOOR 20FLAT A
Registration Number:24112901040015
|Transaction Date:07/11/2024
PRN:B8452004
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

JennChan陳艷華
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-564300)
PRICE
$6.9 M
Saleable Area
465sq.ft.
Buy $14,839 /sq.ft.
Gross Area
652sq.ft.
Buy $10,583 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 07/11/2024
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
485 Queen's Road West