Sold
Dragonfair Garden Block 1FLOOR 3FLAT A
Registration Number:09112602050027
|Transaction Date:13/11/2009
PRN:A1952853
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TobyWong王雪如
PRINCIPAL ACCOUNT DIRECTOR(S-483030)
Sold

1/2
PRICE
$3.25 M
Saleable Area
465sq.ft.
Buy $6,989 /sq.ft.
Gross Area
645sq.ft.
Buy $5,039 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 13/11/2009
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
485 Queen's Road West