Sold
Dragonfair Garden Block 1FLOOR 8FLAT A
Registration Number:22070601500027
|Transaction Date:28/06/2022
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DannyChoi蔡永東
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-106811)
Sold

1/2
PRICE
$8.38 M
Saleable Area
465sq.ft.
Buy $18,021 /sq.ft.
Gross Area
645sq.ft.
Buy $12,992 /sq.ft.
Building Age
34 Years
Transaction Date: 28/06/2022
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1992-03
No. of Phases
-
No. of Blocks
2 Block(s)
Total Units
220
Walking toHKUStation
2 Min(s)
Address/ Area
485 Queen's Road West