Sold
Dragon View Block CFLOOR 11FLAT C
Registration Number:07595333
|Transaction Date:29/09/1998
PRN:C1123376
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

DavidChin錢佳成
SENIOR ACCOUNT DIRECTOR(S-601904)
Sold

1/2
PRICE
$10.5 M
Saleable Area
2,351sq.ft.
Buy $4,466 /sq.ft.
Gross Area
2,500sq.ft.
Buy $4,200 /sq.ft.
Building Age
61 Years
Transaction Date: 29/09/1998
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1964-09
No. of Phases
-
No. of Blocks
4 Block(s)
Total Units
64
Walking toCentralStation
14 Min(s)
Address/ Area
39 Macdonnell Road