Sold
Dragon RiseFLOOR 15FLAT C
Registration Number:21111500530290
|Transaction Date:18/10/2021
PRN:A1763335
Land Registry
PRIVATE RESIDENTIAL

TerenceWong黃凱達
ACCOUNT DIRECTOR(E-328619)
PRICE
$6.18 M
Saleable Area
308sq.ft.
Buy $20,075 /sq.ft.
Gross Area
450sq.ft.
Buy $13,733 /sq.ft.
Building Age
39 Years
Transaction Date: 18/10/2021
Estate Overview
Date of Occupation Permit
1986-07
No. of Phases
-
No. of Blocks
1 Block(s)
Total Units
88
Walking toCauseway BayStation
3 Min(s)
Address/ Area
9-11 Pennington Street